...
🧠 Blogi on omistettu VPN: n ja turvallisuuden, internetin tietosuojan aiheelle. Puhumme ajankohtaisista trendeistä ja uutisista, jotka liittyvät suojeluun.

French Open 2021 – päivämäärä, aikataulu ja suoratoiston tiedot

8

French Open 2021 -tennisturnaus on yksi vuoden jännittävimmistä tapahtumista. Tuomioistuin kohtaa jälleen saven kuninkaan, Rafael Nadal palaa jälleen vaatimaan titteliään. Vaikuttava kenttä on korostettu, ja kaikki tennisfanit raivoavat tästä tapahtumasta, jonka on määrä alkaa ensi viikolla.

Naisten puolella pelaavat entiset Ranskan avointen voittajat, mukaan lukien Ashley Barty, Simona Halep ja Serena Williams, kun taas Iga Swiatek taistelee tullakseen naispuolisesta mestaruudesta tänä vuonna.

Tässä on kaikki mitä sinun tulee tietää French Open 2021 -turnauksesta.

Mitkä ovat vuoden 2021 French Openin päivämäärät? Missä sitä pidetään?

Kuuluisan tennisturnauksen on määrä alkaa  30. toukokuuta – 13. kesäkuuta 2021 Stade Roland-Garrosissa Pariisissa, kuten sitä on järjestetty vuodesta 1927 lähtien. Karsintakierrokset on kuitenkin tarkoitus pelata 24 – 28. toukokuuta. 

Stade Roland-Garros ei ole tavallinen tenniskenttä , vaan punasavikenttä, mikä tekee French Openista 2021 mestaruuden parhaan saaliin kaikille ammattilaistennispelaajille ja tennisfaneille.

Kuinka voin katsoa Ranskan avoimet 2021?

Amazon Prime Video ja France TV Sport ovat kaksi virallista French Open 2021 -lähetystoiminnan harjoittajaa. Kaikki Ranskan avoimien 2021 yhdysvaltalaiset fanit striimaasivat tämän tapahtuman suorana Peacock TV :ssä ja Tennis Channelissa, kun taas live-toiminta tuodaan Latinalaiseen Amerikkaan. ESPN :n kautta .

Huolimatta useimmat kanavat maailmanlaajuisesti lähettävät tätä fantastista tennisturnausta, monet maat jäisivät silti katsomatta tätä mestaruutta. Jos kuulut johonkin näistä maista, yksi yksinkertainen hakkerointi tämän skenaarion välttämiseksi on VPN: n hankkiminen.

ExpressVPN – 100 % suositeltu French Open 2021:lle:

ExpressVPN on yksi yksityisyyden takaaja ja paras olemassa oleva VPN, joka tarjoaa huippuluokan suoratoistoa yli 3000 palvelimellaan. Se on totta! Nämä maailmanlaajuiset palvelimet voivat poistaa minkä tahansa suoratoistopalvelun eston katsomasta tätä pelisuunnitelmaa.

Paras tapa livahtaa katsomaan tätä tennisturnausta on määrittää ExpressVPN muodostamaan yhteys Peacock TV:hen Yhdysvalloissa. Sen suojausominaisuuksien, kuten ExpressVPN:n tappokytkimen, lokien puuttumisen, 256-bittisen AES-salauksen, IP-osoitteen peittämisen jne. ansiosta voit muodostaa yhteyden yhdysvaltalaiseen Peacock TV:hen pysyen täysin nimettömänä.

Ei siinä kaikki. Sinun ei tarvitse edes asentaa täydellistä laitetta tähän tapaukseen. ExpressVPN on yhteensopiva kaikkien suosittujen laitteiden kanssa, mukaan lukien Android, iOS, Windows ja Mac. Voit yhdistää ExpressVPN:n Samsung Smart TV :hen tai ExpressVPN Fire Stickillä katsoaksesi tätä fantastista turnausta.

Epätoivoiset ajat vaativat epätoivoisia toimenpiteitä, joten jos olet ainoa, joka on yhteydessä ExpressVPN:ään, voit jakaa tilisi ystäviesi tai perheesi kanssa, koska se mahdollistaa jopa 5 samanaikaista yhteyttä. Kuulostaa super coolilta, eikö?

Tämä VPN tarjoaa 3 kuukauden ilmaisen tilauksen vuosisuunnitelmassaan ja voi poistaa maantieteellisesti rajoitettujen sivustojen eston maailmanlaajuisesti. Voit jopa nauttia sen palveluista sen jälkeen, kun French Open 2021 on ohi. Jos ei, voit aina peruuttaa ExpressVPN-tilauksesi ilman vaivaa.

Lue lisää tästä palvelusta ExpressVPN-arvostelussamme.

Muutamia muita tehokkaita VPN-verkkoja ovat:

Surfshark – Edullinen VPN French Open 2021:lle:

Tämä tehokas VPN tarjoaa yli 3200 palvelinta ympäri maailmaa edulliseen hintaan. Se tarjoaa useita suojausominaisuuksia 256-bittisellä AES-salauksella. Parasta tässä VPN:ssä on, että se tarjoaa rajoittamattoman usean sisäänkirjautumisen yhdellä tilillä. Joten jos olet opiskelija ja tennisfani, tämä palvelu on oikea valinta sinulle.

NordVPN – Secure VPN French Open 2021:lle:

NordVPN tarjoaa maailmanlaajuisesti yli 5500 palvelinta, jotka voivat helposti poistaa Amazon Primen, Peacock TV:n tai minkä tahansa muun palvelun eston. Voit yhdistää sen kuuteen laitteeseen kerralla ja käyttää mitä tahansa niistä katsoaksesi French Open 2021 -tapahtumaa. Korkean turvallisuuden ominaisuudet, kuten no-logs, kill switch ja paljon muuta.

Muut maat, jotka lähettävät Ranskan avoimet 2021:

TSN ja RDS ovat ryhtyneet lähettämään tätä äärimmäistä tennisturnausta Kanadassa, Fox Sportsia Kaakkois-Aasiassa, Star Sports Selectiä, TV Tokyoa ja CMG :tä Intiassa, Japanissa ja Kiinassa. Vaikka eurooppalaiset voisivat nähdä tämän suoran toiminnan Eurosportissa.

Pelataanko Ranskan avoimet 2021?

Tässä on French Open 2021 -tapahtuman täydellinen aikataulu 30. toukokuuta – 13. kesäkuuta:

Päivämäärä istunto Peli alkaa
30. toukokuuta Ensimmäinen kierros klo 11.00
31. toukokuuta Ensimmäinen kierros klo 11.00
31. toukokuuta Ensimmäinen kierros klo 21.00
1. kesäkuuta Ensimmäinen kierros klo 11.00
1. kesäkuuta Ensimmäinen kierros klo 21.00
2. kesäkuuta Toinen kierros klo 11.00
2. kesäkuuta Toinen kierros klo 21.00
3. kesäkuuta Toinen kierros klo 11.00
3. kesäkuuta Toinen kierros klo 21.00
4. kesäkuuta Kolmas kierros klo 11.00
4. kesäkuuta Kolmas kierros klo 21.00
5. kesäkuuta Kolmas kierros klo 11.00
5. kesäkuuta Kolmas kierros klo 21.00
6. kesäkuuta Neljäs kierros klo 11.00
6. kesäkuuta Neljäs kierros klo 21.00
7. kesäkuuta Neljäs kierros klo 11.00
7. kesäkuuta Neljäs kierros klo 21.00
8. kesäkuuta Puolivälierä klo 12.00
8. kesäkuuta Puolivälierä klo 17.00
9. kesäkuuta Puolivälierä klo 12.00
9. kesäkuuta Puolivälierä klo 21.00
10. kesäkuuta Semifinaalit klo 14.00
11. kesäkuuta Semifinaalit klo 15.00
12. kesäkuuta Naisten kaksinpelin finaali,
miesten nelinpelin finaali
klo 15.00
13. kesäkuuta Miesten kaksinpelin finaali klo 15.00

Huomautus:  Kaikki kellonajat on ilmoitettu Keski-Euroopan kesäajan (GMT +2) mukaan.

Miksi Ranskan avoimet 2021 viivästyivät?

Ranskan avoimet 2021 jouduttiin siirtämään viikolla ja alkavat virallisesti 24 toukokuuta 2021. Turnaus viivästyi Covid-19:n kolmannen aallon takia ympäri maailmaa.

Tilanne oli sama viime vuonna, kun tapahtumaa jouduttiin siirtämään. Nyt, vaikka Pariisissa on tiukka lukitus, Stade Roland-Garros on jälleen asetettu faneille nauttimaan vuoden suosikkiturnauksestaan.

Usein kysytyt kysymykset – French Open 2021

Kuka pelaa Ranskan avoimissa 2021? (Miesten luokka) 

Jotkut kuuluisat pelaajat, joita näet pelaamassa French Openissa 2021, ovat:

  1. Novak Djokovic
  2. Daniel Medvedev
  3. Rafael Nadal
  4. Dominic Thiem
  5. Stefano Tsitsipas
  6. Aleksanteri Zverev
  7. Andrei Rublev
  8. Roger Federer
  9. Matteo Berrettini
  10. Diego Schwartzman

Kuka pelaa Ranskan avoimissa 2021? (naisten luokka) 

Ranskan avoimissa 2021 pelaavat parhaat naiset ovat:

  1. Ashleigh Barty
  2. Naomi Osaka
  3. Simona Halep
  4. Aryna Sabalenka
  5. Sofia Kenin
  6. Elina Svitolina
  7. Bianca Andreescu
  8. Serena Williams
  9. Iga Swiatek
  10. Karolina Pliskova

Etkö voi katsoa French Open 2021 -tapahtumaa VPN:llä? Tässä on joitakin vianetsintävinkkejä 

Tässä on joitain vinkkejä, jos VPN ei toimi laitteellasi. Käytämme ExpressVPN:ää esimerkkinä.

1 Asenna sovellus uudelleen:

Ensimmäinen asia, jonka voit tehdä, on poistaa ExpressVPN:n sovellus laitteestasi ja asentaa se uudelleen. Virheenkorjaus on mahdollista, jos näin on, ja voit käyttää VPN:ää normaalisti, kun olet valmis.

2 Päivitä internetyhteytesi:

Toinen tapa saada se toimimaan uudelleen on päivittää Internet. VPN-verkot katkaisevat usein yhteytensä, jos Internet-ongelmia ilmenee. Ratkaise se ja yritä käyttää sovellusta uudelleen.

3 Ota yhteyttä asiakastukeen:

Jos mikään yllä oleva vianetsintävinkki ei toimi sinulle, voit aina ottaa yhteyttä ExpressVPN:n tehokkaaseen 24/7 live chat -asiakastukeen ja esittää kysymyksiä.

Johtopäätös:

Jos olet todellinen tennisfani, sinun ei pitäisi jäädä paitsi French Open 2021 -turnauksesta. Suosittelemme, että käytät VPN:ää, jos et voi käyttää Amazon Primea tai Peacock TV:tä katsoaksesi tätä turnausta. Kaikkien maailman VPN-verkkojen joukossa ExpressVPN on paras valintamme. Voit hyödyntää sen 3 kuukauden ilmaista tilausta sen vuosisuunnitelmassa ja nauttia kaikista suosikkitennisturnauksistasi French Openista Wimbledoniin.

Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä parantaakseen käyttökokemustasi. Oletamme, että olet kunnossa, mutta voit halutessasi kieltäytyä. Hyväksyä Lisätietoja